Doba je nejistá, zlato ne

Pokud se dnes podíváme na situaci, jež panuje na našem trhu, není nám logicky ani trochu do zpěvu. Protože je tato situace vlastně více než tristní. Mnoho firem muselo kvůli koronaviru třeba i ze dne na den skončit, další musely omezit svůj provoz, mnozí přišli o příjmy a ti, kdo si stihli včas naspořit na horší časy, si rovněž nemohou vyskakovat, protože reálná hodnota jejich úspor klesá dost závratným tempem.

zlaté prstýnky

Ekonomice se prostě v dnešní pandemické krizi nedaří, prognózy dalšího vývoje jsou zcela nejisté a je obtížné věřit v to, že se vše zase v dohledné době zlepší. A tak peníze ztrácejí svoji hodnotu.
Jenže to pochopitelně není po chuti těm, kdo je mají. Ti, kdo vlastní finanční rezervy, nestojí v žádném případě o to, aby tyto znamenaly stále méně a jednoho dne dost možná skoro nic. A pokud mají takoví lidé všech pět pohromadě, snaží se pochopitelně najít něco, do čeho by investovali a tím své finance ochránili před negativními vlivy.

zlatá cihla

A ti, kdo chtějí sázet na jistotu, ukládají své finanční rezervy do zlata. Je to totiž právě tento kov, jenž je již velice dlouho zárukou nesporné hodnoty, jež se neztrácí. Zlato je jednou zlato, a cena zlata se nedá negativně ovlivnit ani rozhodnutími bankéřů, ani dejme tomu počínáním politiků.
Kdo si zlato koupí, má své jisté. Zlaté slitky či mince se dají kdykoliv kdekoliv koupit i prodat, a na to je spolehnutí. A kdo zlato má, nemusí se vůbec obávat, že by ho negativně se rozvíjející trh znatelněji poškodil.
Lidé dnes nakupují zlato jako o závod. Kdo může, shání si ho do rezervy. A dobře činí.
A i vy podobnou investicí dobře učiníte. Protože cenné papíry nejsou pro prostého člověka, jež je není schopen adekvátně posoudit, účty nenabízejí dostatečné úročení, za lukrativními nabídkami se skrývá bez výjimky nemalé riziko. Kdežto zlato je zlato. A ne nadarmo jsou už od nepaměti se zlatem spojovány i ty nejvzácnější poklady.